Ardahan’da faşist ve çetecilerin, özellikle Kürt ve devrimci öğrencilere karşı gerek sözlü gerek fiziksel tehdit ve saldırı devam ediyor. 2 hafta önce yine üniversite öğrencileri akşam saatlerinde Kura Nehri civarında alkollü şahıslarca saldırıya uğramış, Yakup isimli öğrenci saldırı sonucunda hastaneye kaldırılmıştı. Kişilerin polisler tarafından bilinmesine rağmen haklarında hiçbir işlem uygulanmamıştı.
18 Mayıs’ta yaşanan olayda ise 2 öğrenciye, 3 çeteci tarafından pusu kurulmuş, ve bıçaklı saldırıda bulunulmuştur. Bıçaklı saldırgan olduğu söylenen “TAHİR FIRINCI”nın uyuşturucudan dolayı hapishanedeyken, henüz bir hafta önce serbest bırakıldığı belirlenmiştir. Yaralı öğrenciler hastaneye kaldırıldıktan sonra arkadaşlarının yanına giden diğer devrimci öğrenciler, TEM polisleri tarafından karşılanmış ve SÖH üyesi gözaltına alınmıştır. Yaralanan öğrencilerinden Adem İslamoğlu taburcu olurken, Baki Güneş Kars Hastanesi’ne sevk edildi.
Olaylar sonrasında HDP il merkezinde toplanan öğrencilerin polis tarafından dalga geçerek fotoğrafları çekildi. Öğrenciler polis tarafından taciz edildi.
Ardahan(18.05.2017)